2013 m. rugsėjo 4 d., trečiadienis

Ateiviai galbūt jau „žvelgia mums į akis“


Yra tikimybė, kad Žemės gyventojai jau dabar akis į akį susiduria su ateiviais iš kosmoso, tačiau nepajėgia to suvokti, pareiškė žymus britų astronomas.

D. Britanijos nacionalinės Mokslų akademijos funkcijas atliekančios Karališkosios draugijos prezidentas, karališkasis astronomas lordas Martinas Reesas pasibaigus nežemiško proto paieškoms skirtai mokslinei konferencijai pareiškė, kad ateiviai galbūt „žvelgia mums į akis“, tačiau jų pavidalo žmonės nepajėgia atpažinti.

Šalies vyriausybę mokslo klausimais konsultuojančios organizacijos vadovas pareiškė manąs, kad nežemiškos gyvybės egzistavimas gali būti už žmogaus suvokimo ribų, praneša „Telegraph.co.uk“. „Gali būti, kad jie stovi prieš mus veidas į veidą, o mes paprasčiausiai jų neatpažįstame.

Problema ta, kad mes ieškome kažko, kas būtų labai panašu į mus pačius, darydami prielaidą, kad jie bent jau turi panašias į mūsų technologijas ar matematiką“, – sakė mokslininkas. Anot lordo M. Reeso, jis manąs, kad kosmose gyvybė ir nežemiškas protas gali egzistuoti tokiais pavidalais, kokių žmonės nepajėgia suvokti.

„Taip, kaip šimpanzės negali suvokti kvantinės lauko teorijos, taip ir tikrovėje gali egzistuoti tam tikri jos aspektai, kuriems pažinti nepakanka mūsų smegenų talpos“, – teigė astronomas. Neseniai vykusioje konferencijoje „Nežemiškos gyvybės atradimas ir jo pasekmės mokslui bei visuomenei“ lordas Martinas Reesas iškėlė klausimą, ar susitikimas su ateiviais iš kosmoso Žemės gyventojams išeitų į gera ar į bloga.

Jo teigimu, galingesni teleskopai dabar suteikia geresnę nei bet kada anksčiau nežemiškos gyvybės aptikimo kosmose galimybę. Beje, britų astronomo išsakyta prielaida apie žmogaus protui nesuvokiamas nežemiškos gyvybės formas beveik sutapo su Meksikoje vasario 10 d. nufilmuotu neįprastu reiškiniu, sukėlusiu karštas diskusijas apie „skylę danguje“ ir NSO – neatpažintus skraidančius objektus.

Panašus debesis praėjusių metų spalį buvo nufilmuotas virš Maskvos ir tapo viena didžiausių interneto sensacijų. Po kurio laiko panašus debesis buvo užfiksuotas ir virš Rumunijos.

Video nuoroda:
http://www.youtube.com/watch?v=FXF9HSB627U

2013 m. rugsėjo 1 d., sekmadienis

Aukšto lygio technologija po žeme

Mažoje Viduržemio jūros saloje Maltoje, giliai po žeme yra viena didžiausių akmens amžiaus mįslių Europoje. Sostinę Valetą supa daugybė mažų miestukų, vienas jų Hal Saflieni. 1902 m. čia buvo padarytas šimtmečio atradimas. Statybininkai, kasę duobę pamatui, netikėtai pamatė nemažai vienodų, labai gerai išsilaikiusių patalpų. Statybų savininkas nebuvo sužavėtas radiniu, nes jautė, jog moksliniai tyrinėjimai užtęstų statybos laiką. Samdomus darbininkus jis įtikino nuslėpti atradimą ir statybos darbai buvo tęsiami ir baigti. Tačiau paslaptis apie požeminį namą nebuvo išsaugota. Iki aštuntojo dešimtmečio pradžios jį buvo galima apžiūrėti, tai viena iš svarbiausių salos priešistorinių laikų įžymybių. Požeminis namas buvo uždarytas, nes baimintasi, jog nuo lankytojų iškvėpto oro gali pradėti gesti akmuo. Ši vieta uždaryta iki 2000 m. pavasario, tada planuojama nedidelėmis grupėmis vėl leisti lankytojus. Kokios gi paslaptys glūdi giliai po žeme? Į požemį įeinama per minėtąjį 1902 pastatytą namą.
Požemis trijų aukštų, dvylikos metrų. Daugybė vienas virš kito esačių kambarių iškalti iš vientisos uolos. Čia yra įvairaus dydžio įėjimų, koridorių, kambarių, nišų. Tarp jų stūkso kolonos, remiančios pagrindinės salės kupolą. Visa tai nepriekaištingai atlikta: matyti statūs kampai, akmeninės sąramos, tiesios linijos. Galingi monolitiniai blokai be jokio plyšio kyla iš akmeninių grindų. Visas statinys sukuria vieningumo įspūdį, nes yra iškaltas iš vieno uolos gabalo.
Kam tarnavo šis nuostabus statinys? Iš karto perspėju, mokslininkai neturi vieningos nuomonės. Akmuo taip puikiai apdirbtas, jog sunku patikėti, kad darbas buvo atliktas primityviais įrankiais. Archeologai mano, kad požeminio namo amžius yra apie 5500 metų ir kad jis buvo akmens amžiaus Maltos gyventojų orakulo vieta. Ši mintis kilo todėl, kad pastate yra neįtikėtinai puiki akustika. Tereikia sušnibždėti į sienoje esačią įdubą ir balsas bus sustiprintas kelis kartus. Kuo žemesnis balsas, tuo labiau jis stiprėja. Kas prieš tūkstantmečius taip puikiai nusimanė apie akustiką? Tai tiesiog „Hi-Fi” įrenginys, senovėje iškaltas iš akmens pagal išankstinį planą. Sunku patikėti, kad akmens amžiaus žmonės tai suprojektavo ir padarė. Jiems ši užduotis per sunki. Kas gi buvo statinio architektas, kieno smegenys sumąstė šį šedevrą?
Septyni laiptai veda iš antro aukšto, kuriame yra akustinė įranga, į pirmą. Paskutinė pakopa baigiasi vienoje iš daugelio įdubų (jei nežengsi į šalį). Visos duobės atskirtos aukštomis sienomis ir sudaro siaurą gilų rūsį, paskutinėje duobėje yra daug apvalių urvų, kuriuos galima pasiekti šliaužiant siauru koridoriumi.
Nei viso požeminio namo, nei pirmo aukšto paskirtis neaiški. Giliai po žeme atrastas ir kraupus radinys: po metro gylio kaulų dulkėmis – daugybė žmonių kaulų! Maltos archeologijos tėvas Temistoklis Zamitas suskaičiavo, kad tai – šešių, septynių tūkstančių žmonių kaulai.
Kam buvo reikalingas požeminis namas? Koks tabu saugo šį paslaptingą statinį? Žinoma tik, kad Maltos gyventojai nuo senų laikų vengia šios mįslingos vietos.
Štai mano nuomonė: požeminis namas jau keletą metų uždarytas, nors artėja jo atidarymo laikas. Kaip bemąstytumėm – jo uždaryti visai nereikėjo. Juk požeminiame name yra dar vienas technikos stebuklas, niekaip nesusijęs su akmens amžiumi, – aukščiausios klasės oro kondicionavimo sistema. Ar lankytojų mažai, ar daugiau nei penkiasdešimt žmonių leidžiasi siaurais laiptais žemyn, temperatūra nekinta. O juk dėl Pietų saulės prakaituojantys turistai yra tikri radiatoriai, kurie turėtų tuoj pat įkaitinti patalpas.
Galbūt norėta, kad kuo mažiau žmonių žinotų apie paslaptingą, aukšto techninio lygio stebuklą, nes klasikinėmis mokslininkų teorijomis čia nieko nepaaiškinsi. Kaip besuktum
galvą, jokia teorija netinka. Aišku tik viena: mūsų žiniomis, tuometiniai Viduržemio jūros salos gyventojai negalėjo sukurti tokio aukšto techninio lygio stebuklo, koks yra Hal Saflienyje. Taigi spėliokite ir kurkite teorijas!

Patariame perskaityti: